מדריך מא' עד ת' לקניית מתנות לגיל שנה

נולד לכם תינוק ובלי שתשימו לב השנה הראשונה בחייו חולפת כהרף עין והוא כבר חוגג יום הולדת שנה. יום הולדת זה הוא הזדמנות לבקש מחברים קרובים ובני משפחה לקנות לתינוק שלכם מתנות לגיל שנה או חפצים שדרושים בשביל ההתפתחות של התינוק שלכם.

מה בכתבה?

יום הולדת שנה זה יום ייחודי מאוד בחייהם של כל תינוק וכל זוג הורים, אך סביר מאוד להניח שהתינוק שלכם לא יזכור את היום הזה – אבל כן יאהב להביט בתמונות המזכרת ממנו. החיים בישראל יקרים וקנייה של מוצרי תינוקות שלאחר מספר חודשים כבר לא תואמים את גיל הילד ואת השלב ההתפתחותי בו הוא נמצא יכולה להיות מעמסה לכיס – לכן נהוג לקנות מתנות רבות להורים צעירים לפעוטות.

קניית מתנות לגיל שנה יכולה להיות דרך מעולה לחזק זוגות צעירים ולהשקיע בדור העתיד של המשפחה שלכם. בעת קנייה של מתנות לגיל שנה חשוב לשים לב לבטיחות המתנה וגם לכך שהיא באמת תהיה שימושית גם עבור התינוק וגם עבור הוריו.

איזה מתנות מתאים לקנות לתינוקות?

אז איך נבטיח שנקנה מתנה לגיל שנה שתהיה איכותית? עלינו לבחון את היצרן של המתנה ולוודא כי זו חברה המייצרת על פי תו התקן המחמיר ביותר.

למה חשוב לשים לב שקונים מתנה לתינוק בן שנה?

יש להשקיע מחשבה עמוקה מה אנו קונים לתינוק בן שנה. לכן אנו רוצים לציין חמישה פרמטרים שצריכים לבחון לפני שאנו קונים מתנה לתינוקת.

בטיחות

הדבר הכי חשוב בעת קנייה של מתנה לתינוק זה נושא הבטיחות. עליכם להבטיח כי לתינוק אין סכנה מן המתנה כמו למשל סכנה של חנק עקב חלק קטן או סכנה של פגיעה עקב נפילה למשל של המתנה על התינוק.

נוחות

מתנה לבן שנה צריכה להיות לא רק בטיחותית אלא גם נוחה לשימוש. המתנה צריכה להיות נוחה גם לילד הקטן וגם להורים וזאת בכדי להפיק ממנה את המירב. תארו לכם כי אתם קונים מתנה שעושה רעש חזק ומפריעה לילד וגם להורים, זה לא כדאי ולכן אנו מציעים לכם לבחון לעומק את הנוחות של המתנה.

שימושיות

מתנה ליום הולדת שנה חייבת להיות מאוד שימושית. היה והילד לא יכול להשתמש במתנה אזי אין סיבה לקנות אותה. לכן וודאו כי המתנה שאתם קונים מתאימה לילד ושגם הוא וגם ההורים שלו יכולים להשתמש בה ללא בעיות. שימושיות המתנה יכולה לבוא לידי ביטוי גם בערך המוסף שלה. חשבו:

  • האם המתנה יכולה לתרום לפיתוח החושי של התינוק?
  • האם המתנה תורמת לפיתוח היכולות הרגשיות או הקוגניטיביות של התינוק?
  • האם המתנה יכולה לפתח את היכולת המוטורית העדינה והגסה של התינוק?
  • האם המתנה תואמת את השלב ההתפתחותי של התינוק ולגיל שלו?
  • האם המתנה תוכל לשמש את התינוק לאורך מספר חודשים או שנים בעתיד?

יש מתנות שהערך המוסף שלהן יכול להיות בכך שהן מעודדות את התינוק להתנסות בחוויות חדשות כמו למשל היכרות עם אוכל מגוון יותר, בעוד מתנות אחרות יכולות לשמש לשם הרדמה או הרגעה של התינוק.

מחיר

העצה הכי טובה שאנו יכולים לתת לכם היא להחליט על תקציב ואז לקנות מתנה לתינוק. כך לא תבזבזו יותר מדי כסף שאין לכם ותקנו מתנה יפה בתקציב שמתאים לצרכים שלכם.

עיצוב

לבסוף עליכם להסתכל על העיצוב של המתנה וזאת בכדי להבטיח אם הוא מוצא חן בעיניכם. כך למשל בגד שאתם קונים חייב להיות עם עיצוב יפה וכך גם משחק. לא צריכים להיות מומחים לעיצוב בכדי להבין האם המוצר שאתם רוכשים הוא יפה או לא וכל אדם רגיל ידע להגיד האם המתנה לתינוק היא יפה ומעוצבת או לא.

מה עדיף לקנות לתינוקות – בגדים? או צעצועים?

אחת השאלות שאנשים רבים שואלים את עצמם כאשר הם באים לקנות מתנה לגיל שנה היא: מה עדיף לקנות בגד? או צעצוע? בגיל שנה כל בגד או צעצוע שתקנו במתנה לתינוק יהפוך תוך זמן קצר יחסית ללא שימושי – כי תינוקות גדלים מהר גם מבחינת התפיסה שלהם וגם מבחינת מידות הגוף שלהם. אם אתם לא בטוחים מה עדיף שתקנו בגד או צעצוע, אתם יכולים פשוט לשאול את הורי התינוק מה התינוק והם צריכים יותר מבין שני סוגי פריטים אלו. אפשרות נוספת היא לשלב במתנה בין שני סוגי הפריטים; ניתן לקנות פריט לבוש צנוע כמו למשל גרביים או כובע ובנוסף לכך לקנות גם צעצוע צנוע כמו בובה.

רעיונות למתנות לגיל שנה

אם אתם רוצים לקבל רעיונות איכותיים למתנות לגיל שנה כל אחד מהמוצרים הבאים יכול להתאים:

מגדל למידה

מוצר זה מאפשר לילדים לראות איך מבשלים במטבח מבלי שתהיה להם סכנה לקבל כוויות או פציעות שונות. המוצר בנוי לרוב מעץ והוא מתאים לילדים מגיל שנה ועד גיל חמש או שש (תלוי בעיקר בגבוה שלהם).

כדאי לקנות את המוצר הזה כי הוא יכול לפתח את הסקרנות של התינוקות וגם לחזק את הקשר בין ההורה והילד, דרך פעילות משותפת של בישול.

לינק לרכישת מגדל למידה מומלץ

הליכון

הליכון לתינוק יכול לסייע לתינוק ללמוד איך הולכים צעדים ראשונים והוא יכול גם לסייע לתינוק לשפר את מיומנות ההליכה שלו ואת שרירי הרגליים שלו. בנוסף לוח הפעילות משמש כפעילות מהנה לתינוק.

הליכון לתינוק יכול לאפשר לתינוקות להתנסות לבד בהליכה ברחבי הבית באופן עצמאי מבלי לתת יד לאדם אחר.

לינק לרכישת הליכון מומלץ מעץ || לינק לרכישת הליכון מומלץ מפלסטיק

קוביות עץ התאמת צורה

משחק זה הוא משחק קלאסי בו התינוק מתאים בין קוביית עץ לצורה המתאימה שלה. משחק זה מפתח את היכולות המוטוריות של התינוק וגם מחזק את הקשר שלו בין העין והיד.

צעצוע זה יכול לעורר אצל תינוקות עניין וסקרנות והוא מפתח מאוד את יכולות החשיבה המתמטיות שלהם.

לינק לרכישת קוביות התאמת צורה מומלצות

ערכת מגנטים

ערכת מגנטים היא משחק מעולה שיכול להתאים לכל תינוק. הערכה יכולה לאפשר לתינוקות לפתח את הדמיון האישי שלהם ואת יכולות השליטה שלהם במוטוריקה הקלה בידיים שלהם.

ערכת המגנטים יכולה לאפשר לתינוקות לשחק לבד באופן עצמאי ולהתנסות ביצירה של מבנים שונים כיד הדמיון שלהם.

לינק לרכישת ערכת מגנטים

עגלת בובה

עגלת בובה היא מתנה שיכולה להתאים לכל תינוק או תינוקות. יש מגוון רחב של סוגי עגלות ולגיל הקטן מומלץ לוודא שהעגלה הנבחרת הינה יציבה.

משחק זה יכול להיות בעל ערך רגשי רב. הוא יוכל לסייע לתינוקות לפתח את המנעד הרגשי שלהם ואת רגשות האמפתיה והאחריות כלפי מישהו אחר בפרט. לצד פיתוח מוטורי וחיזוק הליכה של התינוק.

לינק לרכישת עגלת בובה מומלצת

>> לחצו כאן לרשימת ההמלצות המלאה למתנות לגיל שנה.

טיפים לקניית מתנת יום הולדת לתינוק בן שנה

יש מספר טיפים שיכולים להנחות אתכם כאשר אתם באים לקנות מתנת יום הולדת לתינוק בן שנה:

  1. שימו לב שהמתנה מתאימה לגיל התינוק (ולא מתאימה לתינוק צעיר או בוגר יותר).
  2. קנו מתנה שיכולה להיות בעלת שימוש בחיי היומיום כמו למשל כלי אוכל, בקבוק, בגדים או צעצוע התפתחותי.
  3. תגבילו את סכום הקנייה ולפיו תחליטו איזה מתנה תקנו.
  4. קנייה של צעצועי עץ יכולה לפתח יותר את התחושתיות של התינוק ואת החושים שלו.
  5. קניית המתנה יכולה לפנות לחושים של התינוק ולהפעיל אותם כמו חוש הראייה, המישוש או השמיעה.

מתן תשומת לב לטיפים אלו תמנע ממכם לקנות סתם מתנות שאולי לא באמת יוסיפו לתינוק או שהוא לא באמת זקוק להן בנקודת הזמן הספציפית של גיל שנה. הגבלת מספר המתנות שקונים לתינוק יכולה גם לחנך אותו כבר מגיל צעיר להפנים שאי אפשר שיהיה לנו את כל מה שאנחנו רוצים או צריכים ולפעמים צריך לבחור בין מתנה אחת שרוצים מאוד לבין מתנה שניה (גם אם בשלב זה אנחנו אלו שבוחרים עבורו).

סיכום או למה חשוב לשים לב כאשר קונים מתנה לתינוק?

רוב, התינוקות לא באמת יזכרו או ישימו לב איזה מתנות נקנה להם. חשוב לוודא שכאשר אנחנו קונים מוצרים או מתנות לתינוקות שנקנה להם מגוון רחב של סוגי צעצועים אך בלי להציף אותם בגירוי יתר של צעצועים. כאשר מול התינוק יש יותר מדי צעצועים הוא יכול לחוות הצפה חושית עד כדי כך שהוא לא ירצה לשחק עם אף משחק. לכן אחד מכללי הברזל שצריכים להיות להורים לתינוקות הוא שעם כל קבלה או קנייה של מתנה חדשה – יש להוציא פריט אחר במקומה מחדר התינוק. באופן זה תוכלו למנוע מצב של אגירת חפצים, עומס ובלגן בבית שלכם וגם לתרום לאיכות הסביבה ולמשפחות אחרות שאין להן אולי מספיק כסף לקנות צעצועים או בגדים לתינוק שלהם.

בסופו של דבר כלל המפתח שצריך להנחות אותנו בקניית מתנות לתינוקות בני שנה הוא שהמתנה צריכה להיות שימושית ולא רק קישוט שישב על המדף. קניה של מתנות כמו כיסא אוכל, מוצץ, בגדים, נעלי צעד ראשון, משחקים או מוביילים יכולה לפתח ולקדם את ההתפתחות של התינוק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בנושא באתר

רוצים לדבר איתנו?

עוד באתר בייביטוק

הזמנת תחתונים לילדים

מי שצריכה תחתוני בנות מעולים, ממש יפים וגם זולים. הגדולה שלי היתה איתם שנתיים ועכשיו אני מעבירה לקטנה. שימו לב שהמידות קטנות אז קחו מידה

קרא עוד »
אריזת ציוד לחופשה עם תינוק

רשימת ציוד לחופשה עם תינוק

הנה רשימה של ציוד תינוקות חיוני לחופשה, הכוללת פריטים כלליים ופריטים ספציפיים לטיסה: פריטים כלליים פריטים ספציפיים לטיסה טיפים לאריזת ציוד לתינוק לחופשה אני מקווה

קרא עוד »
קסילופון

השוואת קסילופונים לפעוטות

קסילופון הוא כלי נגינה פשוט וקל לנגינה, אך הוא יכול לייצר מגוון רחב של צלילים. בשל כך, הוא נחשב לכלי נגינה מצוין לילדים, כולל תינוקות.

קרא עוד »